Posty

Wyświetlanie postów z 2013

Film pt. 'Smiley'

Obraz
Myślę że znajdą się ludzie, którzy o tym filmie słyszeli i pewnie tacy co go oglądali. Ja na niego osobiście czekałam kilka miesięcy aż znajdzie się w dobrej jakości ( w miare dobrej ) i chociaż z napisami. I sie doczekałam. Cierpliwość popłaca bo film to po prostu ... Magia. Nic dodać nic ująć. Są momenty przewidywalne i takie, które przerażają. Końcówka myślę że najlepsza... Sama do końca nie wiem o co chodziło w pewnej scenie, ale no nic. Polecam. Moja ocena 9/10

Film pt. 'Pułapka'

Obraz
Jestem mega zachwycona! Po raz kolejny nie zawiodłam się opisem - bo to szczera prawda. Trzyma w napięciu do ostatnich scen. Wart każdej sekundy. Ja oglądałam z zapartym tchem do samego końca, nawet napisy końcowe obejrzałam. To się nazywa kino pięciu aktorów, autentycznie :D Podoba mi się główny bohater i pomimo jego roli miałam ogromną nadzieję że jego losy potoczą się inaczej. Co bym nie napisała, nie odda to świetności filmu. Polecam, wszystkim. Jest przenikliwy, tematyka drażliwa ale coraz częstsza w naszym chorym świecie. Moja ocena 10/10

Film pt. 'Zanim odejdą wody'

Obraz
Nie jestem jakoś mega oszołomiona, taki sobie. Jak dla mnie oczywiście, zdziwiłam się za co ludzie go tak chwalili. No ale cóż, oczywiście jest śmiesznie i humorystycznie - staniki jednak nie latają. Najbardziej podobał mi się tekst 'Tato byłeś mi jak ojciec' - jedyny tekst, który mi wrył się w łeb z całego filmu . W sumie nie wiem o o nim napisać... Jest OK. Polecam. Moja ocena 7/10

Film pt. 'Paintabll'

Obraz
Spodziewałam się mega porażki - serio. A tu się okazał całkiem spoko film. Na wieczór jak najbardziej. Tematyka mi się podoba, dlatego go kupiłam za całe 9.99 :3 Mrocznie i tajemniczo było - całkiem brutalny no i ma plus za wzmiankę o polakach, oczywiście oboje giną, ale zawsze coś. A i wymowa polska w ustach amerykańca brzmi śmiesznie, takie łamane nie wiadomo co - mi samej było trudno ogarnąć co typek mówi. No ale.. Ogólnie spoko. Jak znacie jakieś dobre wojenne czy coś w ten deseń to mi zapodajcie. Polecam. Moja ocena 8/10

Film pt. '30 dni mroku : czas ciemności'

Obraz
Jest okej, nawet dobry. Byłam mile zaskoczona zakończeniem bo nawet się trochę przestraszyłam - myślałam że będzie kolejny 'hepi end' a tu ... Mrocznie. Trochę denerwował mnie fakt że kilkugodzinne plamy krwi na koszulce głównej bohaterki wciąż są świeże. Skoro dbamy o szczegóły to do samego końca - ale ja się zawsze do czegoś przypieprzę. Oczywiście mamy do czynienia z wampirami - widzę że to już nie temat tabu :D Ale całkiem realistyczny jak na wampiryzmy i takie tam. Oczywiście spotykamy się z wampirem-przyjacielem .. Rozbawiła mnie scena gdy wampir-przyjaciel demonstrował czym się żywi XDD Ogólnie mogę polecić, korona mi z głowy nie spadnie. Moja ocena 6/10

Film pt. 'Szkoła uczuć'

Obraz
Nie jestem pewna czy znajdzie się ktoś kto się na tym filmie nie popłakał. Film jest fenomenalny, wzruszający, poruszający i dający do myślenia. Jest to przykład wydaje mi się miłości idealnej. Nawet mój sor od EDB powiedział że płakał, a to coś znaczy :3 Do obejrzenia z drugą połówką a nawet w pojedynkę jak najbardziej. Myślę że film pokazuje żeby doceniać obecność drugiej osoby, zawsze i wszędzie - bo można to nieodwracalnie stracić. :) Moja ocena 11/10

Film pt. 'Święci z Bostonu' i 'Święci z Bostonu 2'

Obraz
Hmmm... Jestem zakochana w tym filmie, w obu częściach ! Powalił mnie na kolana i tyle. Oglądany na yt więc bez rewelacji, ale po 20 minutach znalazłam na kinomaniaku i zaczęłam się jarać. Oglądałam obie części tysiące razy ( no może przesadzam ) i ciągle jest to samo ŁAŁ ! Jest zachwycający, powalający, zaskakujący i wiele innych ących ! ;) Nie mogę się doczekać 3 części i mam nadzieję że powstanie bo seria jest niesamowita. Postacie, zasady, sposób działania, tatuaże. O zawrót głowy przyprawia mnie pan z ciemnymi włosami ;3 Polecam gorąco !!! Moja ocena 10/10

Film pt. 'Hooligans' i 'Hooligans 2'

Obraz
  Nie byłam do tego przekonana, ale lubię piłkę nożną i pomyślałam że może być okej. Ale w tym filmie chodzi o zasady. Nie tylko o obicie mordy kibicowi innej drużyny. W sumie, rzadko kiedy ktokolwiek się zastanawia czym kieruje się taki kibol. A film pozwala się tak jakby na chwilę zapoznać z tym światem. Tematyka okej, lokalizacja ok, obsada ok, nic nie mam do zarzucenia ;) Bardzo mi się podobał, ale to nie znaczy że popieram owe zachowanie, bo nie ! Ale można obejrzeć ;) Polecam. Moja ocena 8/10

Film pt. ' Przepowiednia'

Obraz
Nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam ten filmy i czy jakkolwiek go zrozumiałam. Czuję totalną pustkę, nawet rozczarowanie nie dało rady, a co dopiero zaskoczenie. Bo zaskoczenia nie było. Nie będę się rozpisywała, bo dla m nie to szkoda czasu i tyle. Nie mogę go ocenić, bo niestety nie wiem jak. Jest to chyba jedyny film, o którym nie wiem co powiedzieć, oprócz 'Aha'. Moja ocena --/10

Film pt. 'Bękarty wojny'

Obraz
Och, jestem nim totalnie zauroczona. Lubię filmy tego klimatu, albo podobne. Z prostej przyczyny nie wstawiłam na bloga ani Pianisty ani Listy Schindlera, no bo kto nie oglądał takiej klasyki? A jeśli jest osobni, który nie widział jednego z wymienionych, to niech po prostu wyjdzie i nie wraca. A co do tematu, oszałamiający, poruszający, zaskakujący i niezwykle zrobiony. Jestem w 100% zachwycona obsadą, co si,ę nie zdarza często. Fabuła, akcja i 'powroty' do przeszłości poruszają nie tylko z miejsca. Ogląda się dobrze, film niby nie łatwy a jednak ma prosty przekaz. Wrócę do niego i będę go polecała cały czas. Moja ocena 10/10

Film pt. ''Inni'

Obraz
Co do tego filmu, trochę wieje grozą. No i trzeba uważnie oglądać, chociaż i tak wszystko się wyjaśnia prędzej czy później. Nie mniej zostałam zaskoczona końcówką. Mi się osobiście podobał, gdybym jednak oglądała sama bez podpowiedzi to byłabym bardziej nim zafascynowana. A tak znającą jakiekolwiek szczegóły nie jest ciekawie. A jeżeli już w towarzystwie to z osobami, które oglądają po raz pierwszy. Polecam ;) Moja ocena 8/10

Film pt. 'Bronson'

Obraz
'Teatr jednego aktora o dwóch twarzach' - to była moja pierwsza myśl po obejrzeniu tego dosyć zakręconego filmu. Historia trochę poplątana, szalona z dozą psychozy. Coś odmiennego, od żmudnego kina akcji i tego typu produkcji. Wydaje mi się że opinii o tym filmie będzie tyle ile ludzi na świecie. Komuś się spodoba, kogoś obrzydzi a innego zauroczy. Do tego filmu trzeba podejść z lekkim dystansem, chociaż trudno się z nim utożsamić. Do tego filmu wrócę, pewnie nie raz :) Moja ocena 9/10 PS. Tom Hardy sypiał z facetami ;c

Ogłoszenia parafialne.

Słuchajcie, czytajcie czy co tam chcecie. Mam aska -  http://ask.fm/Eleniore  - chceta to piszta, nie chceta to pimińta. Eeee.. Jejku, nie wiem serio co mogę oglądać czy czytać. Z czytaniem jest oczywiście wolniej, bo mylą mi się wątki jak czytam parę książek naraz i muszę zaczynać od początku. Od września będę kupowała książki regularnie, więc jak macie jakieś zachcianki to piszcie śmiało czy warto zainwestować daną kwotę. Nie wiem czy wspominałam ale zastanawiam się nad kupnem czytnika e-book'ów i czy ktoś ma i czy warto czy się w ogóle opłaca ? A jeśli tak to gdzie można kupić coś wartego swojej ceny i w miarę dobrej jakości. Sugestie mile widziane :) Co jeszcze ... Ach, wymienie w punktach jakie książki mam zamiar umieścić w najbliższym czasie. To znaczy do przeczytania. Odłamek - Sebastian Fitzek Taka piękna śmierć - Peter James Dziewczynki ze świata maskotek - Anja Snellman Maska - Dean Koontz Hołd - Nora Roberts  Na kogo wypadnie ?  -Kevin Wignall Mis...

Książka pt. 'Jedenaście minut' Paulo Coelho

Obraz
Nie bardzo wiem co miałam wynieść z tej książki, jak miałam się czuć. Czy współczuć czy jednak 'wspierać' - bo na pewno nie zazdrościć. Historia nie jak każda inna. O marzeniach 'ucieczki', które nie zostały poprawnie zinterpretowane przez los. W pewnych momentach było mi strasznie żal głównej bohaterki, ale w sumie dostała to czego chciała. Warto wspomnieć że jest motyw miłości, która nie do końca pamiętam czy wygrywa. Czytałam ją rok temu w ferie, czytało się ją płynnie i dosyć łatwo. Polecam na wieczór, klimat erotyczny. Moja ocena 8/10

Książka pt. 'Pasjonat oczu' Sebastian Fitzek

Obraz
Sebastian Fitzek - MÓJ MISTRZ!  Jest to trzecia książka tego autora, którą przeczytałam. I chcę więcej. Na jej przeczytanie potrzebowałam 3 dni, jak dla mnie to facet pisze rewelacyjnie. Czyta się łatwo i szybko, a zawsze słychać jak pracuje mózg nad rozwikłaniem zagadki. Cóż, jestem wstrząśnięta końcówką tej książki i strasznie zaskoczona. Ponieważ dzieje się dużo rzeczy, które wydają się na pozór już rozwiązane a jednak to nie do końca prawda. Pasjonat oczu jest kontynuacją Kolekcjonera oczu, ale jak czytamy w 'Ostrzeżeniu' nie trzeba czytać Kolekcjonera żeby było wiadomo o co chodzi w Kolekcjonerze, więc się nie martwcie. Jeśli skusicie się na tą książkę bez pierwszej części to luz, jest wyjaśniane co i jak się dzieje - to co było w poprzedniej części. Gorąco polecam, pobudza szare komórki ! Moja ocena 10/10

Film pt. 'Koszmar z ulicy wiązów'

Obraz
Strasznie fajny ! Wzdrygało mnie nawet w ciągu dnia, więc pozytywnie. Krwawe akcje, determinacja młodych i błędy starych. Nie rozumiem jedynie co ma wiatrak do piernika w tym wypadku , tytuł do fabuły. Przyjemnie czas leci podczas oglądania, nie wiem czemu ale tak kolesia poparzyło że twarz mu się stopiła ale sweterek nietknięty. Gdyby dodać trochę realizmu sytuacji to może wyszedłby z tego hit! A jak na rok 2010 bez ogromnej rewelki. Będę oglądała starsze wersje - więc wam potem opisze. Nowa czy stara wersja lepsza. Chociaż też nie oczekuje cudu po roku 1984 :) Polecam. Moja ocena 8/10

Film pt. 'A więc wojna'

Obraz
Typ : Akcja/Komedia Możecie się już zacząć przyzwyczajać że jestem zafascynowana Tomem, śledzę jego Tumblr i na facebook'u! Miłość że tak powiem :) Co do samego filmu, nie mam zastrzeżeń. Jest do śmiechu i jest wiele zapierających dech scen. Np. jedna z ostatnich w której dochodzi do wyboru :) Jak obejrzycie to zobaczycie sami. Jest też kilka tekstów, z których sama pewnie kiedyś skorzystam. To o małych rączkach jest fajne! Przystojni aktorzy a co do tej kobiety to się nie wypowiem. Polecam, polecam, polecam! Do obejrzenia w samotności lub w gronie znajomych :) Moja ocena 8/10

Film pt. 'Lemoniada gada'

Obraz
Film disnejowski, więc nie ma się czego spodziewać. Da się znieść, jadłam sobie śniadanko i jakoś leciało to sobie siadłam. Fajne piosenki, wpadające w ucho - fabuła jak zwykle ta sama. Grupa ludzi zakłada swoją kapelę, raz im się układa raz nie - ale na koniec wszystko jest super. Do oglądania z małymi dziećmi czemu nie. Moja mama tylko dziwnie na mnie patrzyła, ale oj tam :D Polecam w sumie, bo jest fajny. Moja ocena 5/10

Film pt. 'Lustra' i 'Lustra 2'

Obraz
Po takim seansie nie mogłam spojrzeć w lustro bez obaw przez jakieś pół roku. Niesamowicie realistyczne sceny, do tego nietuzinkowa fabuła. Nie kojarzę innego filmu o podobnej tematyce, mogę się mylić i jeżeli znacie podobne to piszcie w komentarzach :) Pierwsza część została mi polecona przez koleżanką,z którą mieszkam ściana w ścianę - wiem że nie czyta ale ją pozdrawiam :D Warty obejrzenia, co do zapamiętania to raczej nie - sam się wryje w pamięć. Po obejrzeniu tych dwóch filmów możecie zapomnieć o nocnych kursach do kibelka i zerkania w lustro po drodze :) Gorąco polecam ! Ciekawie by sie oglądało w pokoju pełnym luster .. Moja ocena 8/10 - obie części !

Film pt. 'Nienarodzony'

Obraz
Do obejrzenia tego filmu zabierałam się 3 razy, za każdym razem kończąc gdzieś po 30 minutach bo byłam przerażona. Dzisiaj mama mi powiedziała że płaczę przez sen :x I przestaję dopiero jak wypowie moje imię albo jak mnie pogłaszcze po głowie - to znaczy że coś jest nie halo, bo ja mam już 16 lat :D Wracając do tematu Nienarodzonego - jest cholernie przerażający, ale da się obejrzeć. Przez palce co prawda ale da. Pojawiają się momenty paraliżującego strachu ale są chwile niesamowitego luzu. Niesamowita historia, to nic że zmyślona, daje do myślenia i przypomina o sobie gdy spogląda się w lustro. Polecam na samotne wieczory, najlepszy efekt jest go ogląda się późno w nocy na słuchawkach. Moja ocena 7/10

Film pt. 'Bandyta'

Obraz
Film  tak samo stary jak i ja ! Jak na ten rocznik film rewelka, mi podobał się bardzo. W sumie od dawna mam bardzo wyszukany gust, jeśli coś mi się podoba to znaczy że jest dobre, jak nie to kicha. Ten film po raz pierwszy obejrzałam jako 13-latka. I odniosłam trochę mieszane uczucia, bo takie ten film budzi. Nie bardzo wiem jak ubrać w słowa moje myśli na temat tej produkcji. Na ekranie przedstawione realia życia w sierocińcach w tamtych czasach na Ukrainie czy gdzieś. Bardzo polecam, film wzruszający ale bez przesady. Moja ocena 7/10

Film pt. 'Wolverine'

Obraz
Logan to .. Nie powiem że mój ideał mężczyzny, bo nie, ale jest bliski do ideału. W nowym filmie kolejne losy tego bohatera. Lubię Jackman'a nie będę ukrywać - w każdej roli. Nie rozumiem czemu tyle negatywnych komentarzy pod tym filmem pojawiło się w internecie. Co prawda nie dostałam orgazmu przed monitorem. Do samego filmu nie mam nic, dynamiczny i fajny. No cóż, mi się wszystkie podobają z takimi aktorami. Jedyne co mnie irytowało podczas oglądania to błędy ortograficzne w napisach. No błagam .. Jak można napisać 'duży' prze 'rz' ?! Albo bólu przez dwa 'u' ?! Szlag mnie trafiał. Więc apeluję, jak nie potraficie pisać poprawnie po polsku to wyp*******ć z tworzeniem napisów do filmów !~ Ogólnie polecam, miły, ale poczekajcie na lepsze wersje. Na kinomaniaku jest nagrywane w kinie. Moja ocena 8/10

Film pt. 'Księga cieni : Blair Witch project 2'

Obraz
Nie bardzo wiem o co chodziło w tej części. Śmiechu warte i totalna porażka. Wydaje mi się że już pierwsza część nie była taka zła. Nic zaskakującego, nic strasznego. Nie będę się rozpisywała bo szkoda czasu na oglądanie. Zmarnowałam półtorej godziny życia. Jedyne co mi się podobało to muzyka podczas napisów końcowych, nic więcej. Nie polecam. Moja ocena 2/10

Książka pt. 'Zabójcze marzenia' Sophie Hannah

Obraz
Nie do końca wiem co ma tytuł do treści - chyba nic. Zabójcze, owszem ale fakty jeśli już, a nie marzenia. No ale cóż ... Ogólnie dobra fabuła i zbieg wydarzeń. Do kilku ostatnich rozdziałów ciężko jest cokolwiek skojarzyć. Czy trzyma w napięciu ? Nie. Bardzo mnie denerwowała główna bohaterka, egoistyczna postać. Książka sama w sobie jest dobra, wciąga ale i męczy. Pewne jest to że nie przeczytam jej przez kolejne 10 lat, ponieważ to książka na jedną 'przygodę'. Polecam, bo dobry thriller. Moja ocena 5/10

Film pt. 'Maria Antonina'

Obraz
Uwielbiam filmy kostiumowe ! Te suknie, pałace i bogato urządzane bale, przyjęcia i kolacje ! Och, chciałabym żyć w tamtych czasach, ale mam filmy. Cóż, Darek za takimi filmami nie przepada więc rzadko oglądam. Do rzeczy, Pani Dunst w tej roli jest zajebista ! Wolę ją w tym filmie niż w supermanie. Film rewelacja. I nie ma sę tu co rozdrabniać. Polecam, wszystkim i znajomym wszystkich ! Moja ocena 10/10

Fil pt. 'Blair Witch Project'

Obraz
Cóż, fabuła nawet ok, nie mogę się przyczepić. Nie wiem czemu ale kojarzy mi się z REC. Czy straszny ? Zależy jak się nastawimy do oglądania. Brałam pod lupę każdy szczegół, więc masakrycznie mnie nie zaskoczył. Natomiast oglądając to późną nocą, w pojedynkę, bez lampki i rodziców w kuchni ( czyli obok ) można się wystraszyć. Jak na '99 to jest dobrze zrobiony. Jest jeszcze druga część 'Księga cieni' już z 2000 roku, więc zobaczymy. Można by stwierdzić że film dosyć realistyczny :) PS. Końcowej sceny można nie zrozumieć, więc podpowiadam aby odwołać się do wypowiedzi pana, który opowiadał o mężczyźnie z gór :) Polecam. Moja ocena 7/10

Film pt. 'Obecność'

Obraz
Jeden z najlepszych filmów tego typu. Świetny horror i dokument. Film na faktach więc wzmaga emocje świadomość że ludzie doświadczyli czegoś takiego. Jest się czego bać, dreszcz bardzo często odwiedza ciało oglądającego. Przynajmniej tak było w moim przypadku. Wielokrotnie zmniejszałam bo bałam się tego co mogłam zobaczyć. Rzeczywiście się bałam. Dobrze nagrane, obsada do zniesienia i 'efekty' też bardzo realistyczne. Polecam na wieczór, największe emocje są podczas oglądania w nocy. Ja pisałam tam z Darkiem, to tak jakbyśmy byli w tym samym pokoju, wspierał mnie i też to oglądał. On ma nerwy ze stali, w końcu to facet :D Obejrzyjcie, ja się napaliłam na ten film jak tylko usłyszałam o premierze :) A wy, wierzycie w duchy, demony i opętania  ? ;> Moja ocena 10/10

Film pt. 'Adrenalina' i 'Adrenalina 2'

Obraz
Znowu w role główną wciela się Statham, nie zaprzeczę że lubię tego pana, bo go uwielbiam. Naszego bohatera spotykają niecodzienne i dla zwykłych ludzi, niemożliwe wypadki. W obu częściach jest moc energii, cała masa rozróby i trochę seksu - także nietypowego. Kino akcji pełną gębą, a Jason jak zawsze w swoich rolach pokazuje klasę. Można się świetnie bawić ale można też mieć mieszane uczucia co do tej serii. Nie mam pojęcia czy będę kolejne przygody Cheva czy nie .. Liczę na to że pojawi się 'Adrenalina 3' :) Jak najbardziej polecam, ponieważ do filmów akcji można przywyknąć a nawet je polubić. Jednak na seans rodzinny się to nie nadaje ! Broń Boże oglądać to z rodzicami ... :/ Moja ocena 8/10

Film pt. 'Dziewczyna w czerwonej pelerynie'

Obraz
Chłopcy stwierdzili że jest to nudny film, ja mam inne zdanie. No ale co powie chłopak, który ciągle gra w Assasina i ogląda Obcego o filmie, który lekko przesiąknięty jest romansidłem ? Ale jeśli film zacznie nudzić, jest na kim oko zawiesić. Produkcja ukazuje ulepszoną wersję czerwonego kapturka, jest wilk, jest zakochana para i ktoś kto próbuje wszystko zepsuć. Ale film zaskakuje, do prawie że ostatnich scen nie wiadomo kto jest prawdziwym wilkiem zabójcą - nie daj się zmylić ! Mi się podobał, nawet bardzo :) Polecam, na wspólne wieczory z drugą połówką, film zawiera lekkie sceny ... erotyczne ? :D Moja ocena 7/10

Film pt. 'Niemożliwe'

Obraz
Nie jest zły, mogę napisać więcej. Jest wspaniały w swojej tragedii. Jeśli na początku jest wzmianka że film oparty na faktach jakoś inaczej się nastawiamy, nasza psychika przyjmuje każdy element, bo wtedy wszystko jest ważne. Wzruszyłam się chyba dwa razy, pewnie jakbym była sama to bym płakała. Nietuzinkowa fabuła, bardzo realne odtworzenie wydarzeń. Piękna historia zwykłych ludzi, którzy mieli dużo szczęścia. Jestem jak najbardziej na TAK. Polecam - wszystkim ! Moja ocena 8/10

Film pt. 'Niezniszczalni' i 'Niezniszczalni 2'

Obraz
KLAPA ! Takie sławy. Moim zdaniem oni będą wieczni, tak, ale to co zaprezentowali w tym ... co zostało nazwane 'filmem' to totalna porażka. Kurdę, mamy XXI wiek, można było z tego zrobić zajebisty hit (przepraszam) a zkiepścili to po całej linii. Stallone to w ogóle się pogrążył, jest ociężały i moim zdaniem popsuł całość. Nie mogę sobie podarować. Taka elita, a coś tak słabego. Wymuszone dialogi, przez całe dwie części przewijają się same suchary i wszystko jest przewidywalne. Nie wierzę że mogli zepsuć to tak na maksa, więc żeby nie tracić wiary w te osobistości nie obejrzę tego nigdy ! Nie polecam, możecie się ze mną nie zgodzić ale to jest jedyny film akcji, w którym walki mnie nudziły. Moja ocena 2/10 ( za aktorów) 

Film pt. 'Blitz'

Obraz
Ogólnie o produkcjach z tym aktorem z plakatu, wyrażam się zawsze pochlebnie. Nigdy nie mam nic do zarzucenia.  Czego możemy spodziewać się po tym mężczyźnie ? Że w filmie będą sceny przemocy i wątki ogólnie agresywne. Od samego początku filmu niestety nie ma nic zaskakującego. Sztuczna krew, jedyną realistyczną sceną dla mnie było skręcenie karku chłopakowi. No ale cóż.. Podsumowują, mi się podobało, w miarę spoko akcja i oczywiście Jason :) Polecam fanom kina akcji i Jasona :) Moja ocena 8/10

Książka pt. 'Obcy' Mort Castle

Obraz
Przez pierwszą połowę czytałam tylko dlatego że fabuła trochę różniła się od pozostałych książek i dlatego że to prezent urodzinowy. Więc przeczytałam ją w miarę krótkim czasie. Natomiast druga połowa już zaczęła mnie wciągać. Niestety mam tak że czytam tylko wtedy gdy przebywam poza domem, u mamy w pracy, u dziadków, w szkole na lekcjach ale nigdy w domu ! Dużo się dzieje na stronach książki, trochę krwi, zgrozy i seksu. Chyba lubię takie książki, ale jeśli już musi być wątek seksualny to wolałabym aby był bardziej opisany (zboczuszek). Przez cały czas czytania byłam pewna że główny bohater dopnie swego a tu nagle .. BU ! I nieoczekiwany zwrot wydarzeń co zmieniło moje nastawienie do tej spsychozowanej książki. Polecam osobom, które lubią'odmieńców', krew i mroczne tajemnice, a także przekleństwa. Moja ocena 7/10

Film pt. 'Prawo zemsty'

Obraz
Zaskakujący, trzymający w napięciu, skłania do zastanowienia się po, której stronie barykady jesteś. Mi podobał się bardzo, było mi żal głównego bohatera i nie wiem czy jakby chodziło o moją rodzinę czy nie postąpiłabym jak on. Film nie należy do lekkich, które ogląda się od tak. Nie ma scen szczególnie brutalnych. Gerard Butler w tej roli genialny, ale temu facetowi nie można zarzucić nic złego - zawsze gra genialnie. Polecam bo wart obejrzenia. Biblioteczka powiększona o jeden nabytek. Dla wszystkich, chociaż ludziom o słabych nerwach proponuję oglądanie w pomniejszeniu a nie na całym ekranie :) Moja ocena 10/10

Książka pt. 'Ja i mój brat' Kelly Braffet

Obraz
Minęły dwa lata a ja do dzisiaj pamiętam jak bardzo podobała mi się ta książka i jakie emocje u mnie wywoływała. W pierwszej chwili nie byłam zadowolona że bibliotekarka poleciła mi właśnie ją, ale będę jej wdzięczna do końca życia że nie pozwoliła mi jej zwrócić bez przeczytania. Poruszająca, wzruszająca, przygnębiająca i czasem rozśmieszająca. Jak wskazuje tytuł opowiada o dwójce rodzeństwa. Chłopak chyba nazywał się Jack a dziewczyna coś na J, pamiętam jednak jak spędzali dnie i jaka ona była rozgoryczona gdy on odszedł. Razem przeszli wiele, więc jej ostateczna decyzja była dla niej ogromnym bólem. Płakałam, wiele razy nad tą lekturą. Ostatnio rozważam kupno jednego egzemplarzu do swojej biblioteczki. Polecam, naprawdę warto poświęcić jej trochę wolnego czasu. Obiecuję że nikt nie pożałuje. Moja ocena 10/10

Film pt. 'Wojownik'

Obraz
Płytę z filmem kupiłam w biedronce bo była promocja :D Tak odkryłam mojego przyszłego niedoszłego męża. Hmm... Podobał mi się, w pierwszej chwili byłam nim zauroczona. Niestety jak chciałam obejrzeć go po raz drugi to nie chciało mi się. To jest jeden z tych filmów, który nas porusza ale w najbliższym czasie do niego nie wrócimy. W końcu coś innego niż tylko walki w klatkach, mamy tu pokazaną miłość braterską, która mimo wszystko zwycięża. Mogłoby być ciekawiej gdyby to jednak wygrał ten drugi w ostatni i najważniejszym pojedynku. Nie mniej film poruszający i fajny. Polecam każdemu. Moja ocena 9/10

Film pt. 'Zjawy'

Obraz
Nie byłam szczególnie zaskoczona, zawsze ktoś ginie w takich filmach. Ale nie powiem, oglądało się nawet przyjemnie i bez większych problemów. Parę razy stopowałam ale tylko dlatego że wypiłam 2L wody truskawkowej :x Podobała mi się obsada, tak tu jest ogromny +. Wielkiego szału fabułą nie było, ale wyczuwalne zmiany w schemacie się pojawiły. Ostatnia scena przyprawiła mnie o ciarki i obrzydzenie. Polecam na wieczory z drugą połówką. Moja ocena 7/10

Film pt. 'Nieletni pełnoletni'

Obraz
Jeśli ktoś tego nie oglądał to niech obejrzy :) Uśmiałyśmy się z koleżanką, a ona gust ma serio wygórowany. Obiecałam sobie ten film obejrzeć jak tylko wyszedł. No i obejrzałam. Nie żałuję, dobra komedia raz na jakiś czas jest potrzebna :) Milej się spało po nim :D Nie będę się tu rozpisywała bo nie mam zastrzeżeń co do tej produkcji. Przy okazji polecę wam też Kac Vegas - wszystkie części :) Też śmiesznie :D Polecam , polecam, polecam ! Moja ocena 10/10 Link :  http://www.kinomaniak.tv/film/nieletni-pelnoletni/57737

Film pt. ' Conan Barbarzyńca'

Obraz
Mowa o nowej wersji tego filmu, starsza wersja nie za bardzo przypadłą mi do gustu. Ale ta to co innego ! Przekonałam się jedynie dla głównego bohatera - Jason Mamoa. Jest nieziemsko seksowny i w sumie tak powinien wyglądać prawdziwy facet. Ale do rzeczy. Zaskoczyło mnie to że nie był aż taki strasznie brutalny. Spoko przebieg wydarzeń, fabuła do zniesienia i nagrane w świetny sposób. Mile zaskoczona byłam też tym że był lepszy od moich oczekiwań. Co prawda nie lubię tego typu klimatów ale oj tam. Polecam, można porównać obie wersje i oczywiście nic nie jest lepsze od oryginału ale część z 2011 nie jest gorsza ! :) Polecam, nawet na samotne wieczory. Moja ocena 9/10

Film pt. 'Naznaczony'

Obraz
Byłam na tym w kinie i tylko dlatego że koleżanki chciały. Co mogę o tym filmie powiedzieć. Jeśli to jest film  twórców Piły to jest to ich porażka, w sumie jak Paranormal Activity - nie ma nic zaskakującego oprócz końcówki. Tak, końcówka przeraziła nawet mnie. Dużo elementów sf, te potwory. Mają do dyspozycji taki sprzęt mogli się bardziej postarać i zrobić z tego coś genialnego. Dla mnie klapa, koleżanki się bały. Nie wiem, może dlatego że ja lubię oglądać i jestem trochę wprawiona i odporna ale nie znaczy to że film nie może mnie zaskoczyć czy przestraszyć. Przy tym filmie nie okazywałam żadnych emocji. Mogę polecić, czemu nie. Więc polecam. Moja ocena 6/10

Książka pt. 'Osobliwy dom pani Peregrine' Ranson Riggs

Obraz
Cóż, spodziewałam się czegoś więcej. Naprawdę. Zawiodłam się na tej książce. Gdybym miała w nawyku odstawienie książki w razie gdyby mi się nie spodobała to bym ją odstawiła. No ale nie mam tak, muszę ją dokończyć, choćby nie wiem co. Oczywiście jak ktoś lubi  bajki typu 'uciekamy prze potworami' to ta książka jest dla niego. Ja się strasznie męczyłam czytając ją. Niczym mnie nie zaskoczyła. Jedyne co mi się podobało to zdjęcia w środku i to też nie wszystkie. Jak to zawsze bywa, dobro wygrywa - jest tak i tym razem. Więc no ogólnie spoko, da się ją przeczytać jeśli ktoś ma cierpliwość. Ja nie potrafię czytać czegoś co mnie nie zaskakuje i tyle. Czytajcie jak chcecie. Moja ocena 5/10

Książka pt. 'Przerwane milczenie' Melisa Moore

Obraz
Byłam sceptycznie nastawiona gdy ją dostałam, ale się nie zawiodłam. Jest to opowieść dzieciństwa, lat młodości i dorosłości autorki książki. Myślałam że nie lubię takich klimatów, ale ta wywarła na mnie ogromne wrażenie. Bardzo mi się podobała. Czytałam ją jednym tchem, można powiedzieć że pochłaniałam ją. Otwartość i odwaga jaką wykazała się autorka jest czymś niezwykłym. Ludziom trudno jest się przyznać że ktoś z bliskiej rodziny pije a co dopiero przyznawać się że jest się córką seryjnego mordercy. Wrócę do niej kiedyś, to pewne. Polecam wszystkim ! Moja ocena 10/10

Książka pt. 'Ukarać zbrodnię' Erica Spindler

Obraz
Co mogę powiedzieć. Z początku mnie trochę nudziła, ale jak zaczęło się rozkręcać. Sama kilka razy się pomyliłam co do głównego sprawcy a więc książka jest fajna. Końcówka mega zaskakująca. Nie było chwil gdy przechodziły mnie ciary a łzy napływały do oczu, bo nie ten klimat ale zastępuje to ciągłym trzymaniem w napięciu i niepewności. Bardzo mi się spodobała i myślę że zajmie kolejne miejsce na mojej niewielkiej liście ulubieńców. Jeśli ktoś lubi zgadywać podczas czytania i lubi wcielać się w rolę bohatera to książka jest dla niego. Polecam gorąco fanom kryminałów ! Moja ocena 9/10 Byłoby więcej, ale za mało seksu :D

Książka pt. 'Ronaldo. Obsesja doskonałości.' Luca Caioli

Obraz
Zdaję sobie sprawę że nie każdy musi za nim przepadać. Ale czy można oceniać kogoś nie znając go ? Jeśli pojawia się coś o Ronaldo to od razu zakompleksieni internauci robią nagonkę typu 'Co za piękniś'. Kupiłam tą książkę żeby udowodnić sobie samej że mam coś więcej w głowie i że nie oceniam ludzi jak i książek po okładce. C. Ronaldo osiągnął coś w swoim życiu, coś wielkiego. Dba o siebie, o swój wygląd a jest przez to szykanowany. Myślę że wszyscy 'komentatorzy' po prostu mu zazdroszczą. Czego ? Sukcesu, wyglądu, postawy, marzeń które spełnił, pieniędzy i może kobiet. Wiem że nie skończył szkoły bo postawił wszystko na jedną kartę i wyszedł z tego obronną ręką. Po przeczytaniu książki zdałam sobie sprawę że wszystko można osiągnąć przy odpowiedniej motywacji i determinacji. Mogę ją polecić fanom piłki nożnej i zakompleksionym ludzikom, spędzającym całe dnie przed ekranem. Moja ocena 7/10                           ...

Książka pt. 'Klucz do bocznych drzwi' Stanley Ellin

Obraz
Czytając opis z tyłu książki pomyślałam że to nie dla mnie. Jakimś cudem ją kupiłam i powiem że mnie zaskoczyła. Pierwszy raz zetknęłam się z tym pisarzem. Myślę że w przyszłości pogrzebię jeszcze w sieci i poszukam innych jego dzieł. Co mogę napisać o tym ... Nie podobał mi się sposób w jaki została napisana. Każdy rozdział to wypowiedź innego bohatera - nie przepadam za taką narracją. Jeżeli już to albo bohater wszechwiedzący albo jako obserwator. Dało się ją przeczytać bez większych problemów, lekka ale zmusza do myślenia. Jest cholernie zaskakująca i pokazuje że każdy ma jakieś sekrety. Nawet zwykłe i wzorowe rodziny. Polecam. Moja ocena 7/10

Film pt. 'Mój przyjaciel Hachiko'

Obraz
Oglądałeś ? Nie ? To pora żebyś obejrzał drogi internauto. Film wart każdej minuty aż do samego końca. Pierwszy raz zetknęłam się z tym filmem po stracie mojego psa. Nie od razu. Ale poruszył mnie fakt, że mój pupil był tej samej rasy. Płakałam jak dziecko. Tak bardzo się modliłam żeby nic się nie stało. A fakt że historia jest prawdziwa porusza jeszcze bardziej. Pokazuje, że zwierzęta są bardziej lojalne i wierne od nas ludzi. Nie ma się co rozpisywać. Genialny film i tyle ! Jeśli masz czas, a nawet jak nie masz to obejrzyj. A jeśli oglądałeś to zgodzisz się ze mną, że jest przepiękny. Wrócę do niego na pewno ! Moja ocena 10/10