Posty

Wyświetlanie postów z 2015

Film 'Kelnerka'

Obraz
Oglądałam to już jakiś czas temu ale nadal mam go w głowie. Wzruszająca historia walki o marzenia, samodzielność i odzyskaniu wiary w swoje możliwości. Film dla mnie  był lekki, prosty z łatwym przekazem. Przyjemny do oglądania, choć historia może nie kolorowa. Polecam! Moja ocena: 8/10

Film 'Coś za mną chodzi'

Obraz
Czy jest to jeden z najlepszych amerykańskich horrorów tego wieku? Cóż, kwestia sporna :)  Film, z ciekawym scenariuszem ale naprawdę spodziewałam się czegoś o wiele lepszego, można było z tego zrobić super film... W sumie, nie wiem co łaziło na bohaterką :) Bardziej bym to nazwała 'przekazywaną schizofrenią'  :D Ale rzecz gustu :)  Moja ocena: 5/10 

Film 'Serce lwa'

Obraz
Bardzo ale to bardzo mi się podobał, oglądałam dwa razy pod rząd! Jestem nim tak zachwycona może dlatego że mi się osobiście skini podobają, a było na kim oko zawiesić ;) Niebanalna fabuła, o zderzeniu się dwóch światów, o mocy miłości i poświęceniu. Zaciekawia ponieważ pokazuje świat subkultury, może nie dokładnie zza kulis ale jest to dobrze zobrazowane :) Film zalicza się do moich ulubionych! Goooooorąco polecam :)  Moja ocena: 10/10

Książka pt. 'Przebudzenie' Stephen King

Obraz
Co mogę napisać o tej książce.. Hm, z pewnością najlepszy przypadkowy zakup na świecie i wspaniałe 534 strony rozkoszy :) Takie książki lubię, gdzie czytanie jest przyjemnością i gdy się nie męczę robiąc to. Dwa wieczory, pochłonęłam jednym tchem! Ostatnio krucho u mnie z hajsem więc moje konto na chomiku nie stygnie ;) Polecam! Polecam! Polecam! Świetny gościu i świetne książki :)  Moja ocena: +10/10  "Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami/ Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami" - cytat :3 

Film pt. 'Lucy'

Obraz
Oglądając go miałam nie miłe wrażenie że to lepsza wersja Jestem Bogiem (wersja amerykańska). Podoba mi się postać głównej bohaterki, sposób w jaki się 'przeobraża'. Ogólnie film... no cóż, na nudę. Nie przypadł mi do gustu, nie wiem czemu. Fabuła ciekawa, dobra obsada i efekty też dobre, chociaż to na koniec trochę ... przerysowane. Jednak, co kto lubi. Moja ocena: 6/10

Film pt. '13 grzechów'

Obraz
Plakat jest wymowny, a film dosyć dobitnie obrazuje ludzką mentalność - jak najbardziej upodlić i zniszczyć drugiego człowieka. Myślę że jest to doskonały tego obraz. Reżyser nie bawi się w 'owijanie w bawełnę', są pokazane wszystkie sceny - te krwawe, co według mnie jest na plus. Osobiście lubię taką fabułę, manipulację, przeogromną wiedzę tych ludzi z 'góry'. Myślę że kiedyś, pewnego razu do niego wrócę :)* * piosenka lecąca z napisami mi się podoba. Jakby ktoś przypadkiem znał tytuł, to czekam :)  Moja ocena: 7/10