Posty

Wyświetlanie postów z lipiec, 2013

Film pt. 'Dziewczyna w czerwonej pelerynie'

Obraz
Chłopcy stwierdzili że jest to nudny film, ja mam inne zdanie. No ale co powie chłopak, który ciągle gra w Assasina i ogląda Obcego o filmie, który lekko przesiąknięty jest romansidłem ? Ale jeśli film zacznie nudzić, jest na kim oko zawiesić. Produkcja ukazuje ulepszoną wersję czerwonego kapturka, jest wilk, jest zakochana para i ktoś kto próbuje wszystko zepsuć. Ale film zaskakuje, do prawie że ostatnich scen nie wiadomo kto jest prawdziwym wilkiem zabójcą - nie daj się zmylić ! Mi się podobał, nawet bardzo :) Polecam, na wspólne wieczory z drugą połówką, film zawiera lekkie sceny ... erotyczne ? :D Moja ocena 7/10

Film pt. 'Niemożliwe'

Obraz
Nie jest zły, mogę napisać więcej. Jest wspaniały w swojej tragedii. Jeśli na początku jest wzmianka że film oparty na faktach jakoś inaczej się nastawiamy, nasza psychika przyjmuje każdy element, bo wtedy wszystko jest ważne. Wzruszyłam się chyba dwa razy, pewnie jakbym była sama to bym płakała. Nietuzinkowa fabuła, bardzo realne odtworzenie wydarzeń. Piękna historia zwykłych ludzi, którzy mieli dużo szczęścia. Jestem jak najbardziej na TAK. Polecam - wszystkim ! Moja ocena 8/10

Film pt. 'Niezniszczalni' i 'Niezniszczalni 2'

Obraz
KLAPA ! Takie sławy. Moim zdaniem oni będą wieczni, tak, ale to co zaprezentowali w tym ... co zostało nazwane 'filmem' to totalna porażka. Kurdę, mamy XXI wiek, można było z tego zrobić zajebisty hit (przepraszam) a zkiepścili to po całej linii. Stallone to w ogóle się pogrążył, jest ociężały i moim zdaniem popsuł całość. Nie mogę sobie podarować. Taka elita, a coś tak słabego. Wymuszone dialogi, przez całe dwie części przewijają się same suchary i wszystko jest przewidywalne. Nie wierzę że mogli zepsuć to tak na maksa, więc żeby nie tracić wiary w te osobistości nie obejrzę tego nigdy ! Nie polecam, możecie się ze mną nie zgodzić ale to jest jedyny film akcji, w którym walki mnie nudziły. Moja ocena 2/10 ( za aktorów) 

Film pt. 'Blitz'

Obraz
Ogólnie o produkcjach z tym aktorem z plakatu, wyrażam się zawsze pochlebnie. Nigdy nie mam nic do zarzucenia.  Czego możemy spodziewać się po tym mężczyźnie ? Że w filmie będą sceny przemocy i wątki ogólnie agresywne. Od samego początku filmu niestety nie ma nic zaskakującego. Sztuczna krew, jedyną realistyczną sceną dla mnie było skręcenie karku chłopakowi. No ale cóż.. Podsumowują, mi się podobało, w miarę spoko akcja i oczywiście Jason :) Polecam fanom kina akcji i Jasona :) Moja ocena 8/10

Książka pt. 'Obcy' Mort Castle

Obraz
Przez pierwszą połowę czytałam tylko dlatego że fabuła trochę różniła się od pozostałych książek i dlatego że to prezent urodzinowy. Więc przeczytałam ją w miarę krótkim czasie. Natomiast druga połowa już zaczęła mnie wciągać. Niestety mam tak że czytam tylko wtedy gdy przebywam poza domem, u mamy w pracy, u dziadków, w szkole na lekcjach ale nigdy w domu ! Dużo się dzieje na stronach książki, trochę krwi, zgrozy i seksu. Chyba lubię takie książki, ale jeśli już musi być wątek seksualny to wolałabym aby był bardziej opisany (zboczuszek). Przez cały czas czytania byłam pewna że główny bohater dopnie swego a tu nagle .. BU ! I nieoczekiwany zwrot wydarzeń co zmieniło moje nastawienie do tej spsychozowanej książki. Polecam osobom, które lubią'odmieńców', krew i mroczne tajemnice, a także przekleństwa. Moja ocena 7/10

Film pt. 'Prawo zemsty'

Obraz
Zaskakujący, trzymający w napięciu, skłania do zastanowienia się po, której stronie barykady jesteś. Mi podobał się bardzo, było mi żal głównego bohatera i nie wiem czy jakby chodziło o moją rodzinę czy nie postąpiłabym jak on. Film nie należy do lekkich, które ogląda się od tak. Nie ma scen szczególnie brutalnych. Gerard Butler w tej roli genialny, ale temu facetowi nie można zarzucić nic złego - zawsze gra genialnie. Polecam bo wart obejrzenia. Biblioteczka powiększona o jeden nabytek. Dla wszystkich, chociaż ludziom o słabych nerwach proponuję oglądanie w pomniejszeniu a nie na całym ekranie :) Moja ocena 10/10

Książka pt. 'Ja i mój brat' Kelly Braffet

Obraz
Minęły dwa lata a ja do dzisiaj pamiętam jak bardzo podobała mi się ta książka i jakie emocje u mnie wywoływała. W pierwszej chwili nie byłam zadowolona że bibliotekarka poleciła mi właśnie ją, ale będę jej wdzięczna do końca życia że nie pozwoliła mi jej zwrócić bez przeczytania. Poruszająca, wzruszająca, przygnębiająca i czasem rozśmieszająca. Jak wskazuje tytuł opowiada o dwójce rodzeństwa. Chłopak chyba nazywał się Jack a dziewczyna coś na J, pamiętam jednak jak spędzali dnie i jaka ona była rozgoryczona gdy on odszedł. Razem przeszli wiele, więc jej ostateczna decyzja była dla niej ogromnym bólem. Płakałam, wiele razy nad tą lekturą. Ostatnio rozważam kupno jednego egzemplarzu do swojej biblioteczki. Polecam, naprawdę warto poświęcić jej trochę wolnego czasu. Obiecuję że nikt nie pożałuje. Moja ocena 10/10

Film pt. 'Wojownik'

Obraz
Płytę z filmem kupiłam w biedronce bo była promocja :D Tak odkryłam mojego przyszłego niedoszłego męża. Hmm... Podobał mi się, w pierwszej chwili byłam nim zauroczona. Niestety jak chciałam obejrzeć go po raz drugi to nie chciało mi się. To jest jeden z tych filmów, który nas porusza ale w najbliższym czasie do niego nie wrócimy. W końcu coś innego niż tylko walki w klatkach, mamy tu pokazaną miłość braterską, która mimo wszystko zwycięża. Mogłoby być ciekawiej gdyby to jednak wygrał ten drugi w ostatni i najważniejszym pojedynku. Nie mniej film poruszający i fajny. Polecam każdemu. Moja ocena 9/10

Film pt. 'Zjawy'

Obraz
Nie byłam szczególnie zaskoczona, zawsze ktoś ginie w takich filmach. Ale nie powiem, oglądało się nawet przyjemnie i bez większych problemów. Parę razy stopowałam ale tylko dlatego że wypiłam 2L wody truskawkowej :x Podobała mi się obsada, tak tu jest ogromny +. Wielkiego szału fabułą nie było, ale wyczuwalne zmiany w schemacie się pojawiły. Ostatnia scena przyprawiła mnie o ciarki i obrzydzenie. Polecam na wieczory z drugą połówką. Moja ocena 7/10

Film pt. 'Nieletni pełnoletni'

Obraz
Jeśli ktoś tego nie oglądał to niech obejrzy :) Uśmiałyśmy się z koleżanką, a ona gust ma serio wygórowany. Obiecałam sobie ten film obejrzeć jak tylko wyszedł. No i obejrzałam. Nie żałuję, dobra komedia raz na jakiś czas jest potrzebna :) Milej się spało po nim :D Nie będę się tu rozpisywała bo nie mam zastrzeżeń co do tej produkcji. Przy okazji polecę wam też Kac Vegas - wszystkie części :) Też śmiesznie :D Polecam , polecam, polecam ! Moja ocena 10/10 Link :  http://www.kinomaniak.tv/film/nieletni-pelnoletni/57737

Film pt. ' Conan Barbarzyńca'

Obraz
Mowa o nowej wersji tego filmu, starsza wersja nie za bardzo przypadłą mi do gustu. Ale ta to co innego ! Przekonałam się jedynie dla głównego bohatera - Jason Mamoa. Jest nieziemsko seksowny i w sumie tak powinien wyglądać prawdziwy facet. Ale do rzeczy. Zaskoczyło mnie to że nie był aż taki strasznie brutalny. Spoko przebieg wydarzeń, fabuła do zniesienia i nagrane w świetny sposób. Mile zaskoczona byłam też tym że był lepszy od moich oczekiwań. Co prawda nie lubię tego typu klimatów ale oj tam. Polecam, można porównać obie wersje i oczywiście nic nie jest lepsze od oryginału ale część z 2011 nie jest gorsza ! :) Polecam, nawet na samotne wieczory. Moja ocena 9/10

Film pt. 'Naznaczony'

Obraz
Byłam na tym w kinie i tylko dlatego że koleżanki chciały. Co mogę o tym filmie powiedzieć. Jeśli to jest film  twórców Piły to jest to ich porażka, w sumie jak Paranormal Activity - nie ma nic zaskakującego oprócz końcówki. Tak, końcówka przeraziła nawet mnie. Dużo elementów sf, te potwory. Mają do dyspozycji taki sprzęt mogli się bardziej postarać i zrobić z tego coś genialnego. Dla mnie klapa, koleżanki się bały. Nie wiem, może dlatego że ja lubię oglądać i jestem trochę wprawiona i odporna ale nie znaczy to że film nie może mnie zaskoczyć czy przestraszyć. Przy tym filmie nie okazywałam żadnych emocji. Mogę polecić, czemu nie. Więc polecam. Moja ocena 6/10

Książka pt. 'Osobliwy dom pani Peregrine' Ranson Riggs

Obraz
Cóż, spodziewałam się czegoś więcej. Naprawdę. Zawiodłam się na tej książce. Gdybym miała w nawyku odstawienie książki w razie gdyby mi się nie spodobała to bym ją odstawiła. No ale nie mam tak, muszę ją dokończyć, choćby nie wiem co. Oczywiście jak ktoś lubi  bajki typu 'uciekamy prze potworami' to ta książka jest dla niego. Ja się strasznie męczyłam czytając ją. Niczym mnie nie zaskoczyła. Jedyne co mi się podobało to zdjęcia w środku i to też nie wszystkie. Jak to zawsze bywa, dobro wygrywa - jest tak i tym razem. Więc no ogólnie spoko, da się ją przeczytać jeśli ktoś ma cierpliwość. Ja nie potrafię czytać czegoś co mnie nie zaskakuje i tyle. Czytajcie jak chcecie. Moja ocena 5/10

Książka pt. 'Przerwane milczenie' Melisa Moore

Obraz
Byłam sceptycznie nastawiona gdy ją dostałam, ale się nie zawiodłam. Jest to opowieść dzieciństwa, lat młodości i dorosłości autorki książki. Myślałam że nie lubię takich klimatów, ale ta wywarła na mnie ogromne wrażenie. Bardzo mi się podobała. Czytałam ją jednym tchem, można powiedzieć że pochłaniałam ją. Otwartość i odwaga jaką wykazała się autorka jest czymś niezwykłym. Ludziom trudno jest się przyznać że ktoś z bliskiej rodziny pije a co dopiero przyznawać się że jest się córką seryjnego mordercy. Wrócę do niej kiedyś, to pewne. Polecam wszystkim ! Moja ocena 10/10

Książka pt. 'Ukarać zbrodnię' Erica Spindler

Obraz
Co mogę powiedzieć. Z początku mnie trochę nudziła, ale jak zaczęło się rozkręcać. Sama kilka razy się pomyliłam co do głównego sprawcy a więc książka jest fajna. Końcówka mega zaskakująca. Nie było chwil gdy przechodziły mnie ciary a łzy napływały do oczu, bo nie ten klimat ale zastępuje to ciągłym trzymaniem w napięciu i niepewności. Bardzo mi się spodobała i myślę że zajmie kolejne miejsce na mojej niewielkiej liście ulubieńców. Jeśli ktoś lubi zgadywać podczas czytania i lubi wcielać się w rolę bohatera to książka jest dla niego. Polecam gorąco fanom kryminałów ! Moja ocena 9/10 Byłoby więcej, ale za mało seksu :D

Książka pt. 'Ronaldo. Obsesja doskonałości.' Luca Caioli

Obraz
Zdaję sobie sprawę że nie każdy musi za nim przepadać. Ale czy można oceniać kogoś nie znając go ? Jeśli pojawia się coś o Ronaldo to od razu zakompleksieni internauci robią nagonkę typu 'Co za piękniś'. Kupiłam tą książkę żeby udowodnić sobie samej że mam coś więcej w głowie i że nie oceniam ludzi jak i książek po okładce. C. Ronaldo osiągnął coś w swoim życiu, coś wielkiego. Dba o siebie, o swój wygląd a jest przez to szykanowany. Myślę że wszyscy 'komentatorzy' po prostu mu zazdroszczą. Czego ? Sukcesu, wyglądu, postawy, marzeń które spełnił, pieniędzy i może kobiet. Wiem że nie skończył szkoły bo postawił wszystko na jedną kartę i wyszedł z tego obronną ręką. Po przeczytaniu książki zdałam sobie sprawę że wszystko można osiągnąć przy odpowiedniej motywacji i determinacji. Mogę ją polecić fanom piłki nożnej i zakompleksionym ludzikom, spędzającym całe dnie przed ekranem. Moja ocena 7/10                           ...

Książka pt. 'Klucz do bocznych drzwi' Stanley Ellin

Obraz
Czytając opis z tyłu książki pomyślałam że to nie dla mnie. Jakimś cudem ją kupiłam i powiem że mnie zaskoczyła. Pierwszy raz zetknęłam się z tym pisarzem. Myślę że w przyszłości pogrzebię jeszcze w sieci i poszukam innych jego dzieł. Co mogę napisać o tym ... Nie podobał mi się sposób w jaki została napisana. Każdy rozdział to wypowiedź innego bohatera - nie przepadam za taką narracją. Jeżeli już to albo bohater wszechwiedzący albo jako obserwator. Dało się ją przeczytać bez większych problemów, lekka ale zmusza do myślenia. Jest cholernie zaskakująca i pokazuje że każdy ma jakieś sekrety. Nawet zwykłe i wzorowe rodziny. Polecam. Moja ocena 7/10

Film pt. 'Mój przyjaciel Hachiko'

Obraz
Oglądałeś ? Nie ? To pora żebyś obejrzał drogi internauto. Film wart każdej minuty aż do samego końca. Pierwszy raz zetknęłam się z tym filmem po stracie mojego psa. Nie od razu. Ale poruszył mnie fakt, że mój pupil był tej samej rasy. Płakałam jak dziecko. Tak bardzo się modliłam żeby nic się nie stało. A fakt że historia jest prawdziwa porusza jeszcze bardziej. Pokazuje, że zwierzęta są bardziej lojalne i wierne od nas ludzi. Nie ma się co rozpisywać. Genialny film i tyle ! Jeśli masz czas, a nawet jak nie masz to obejrzyj. A jeśli oglądałeś to zgodzisz się ze mną, że jest przepiękny. Wrócę do niego na pewno ! Moja ocena 10/10

Film pt. 'Thor'

Obraz
Tego pana z blond czupryną nie trzeba chyba przedstawiać.Przyznam że jako mały dzieciak bardziej fascynowały mnie filmy wojenne czy westerny. Nie ciągnęło mnie do bajek. Dopiero niedawno moi bracia dostawali coraz to nowsze płyty z Batmanem, Hulkiem i innymi. Niedawno też obejrzałam Avengers i byłam zadowolona. Dzisiaj postanowiłam poznać inne historie Thora. Powiem że jeżeli w filmie pojawiają się efekty specjalne i inne światy, to muszą one dawać po gałach i ryć mózg. Tak też było tym razem. Jeżeli lubicie magiczne stworzenia, inne cywilizacje i oczywiście Super Bohaterów to Marvel robi najlepsze produkcje. Podobało mi się. :) Moja ocena 9/10 Byłaby dyszka, ale nie było mojego aktora :D

Moje plany

Hm, chcę mniej więcej streścić co się pojawi w najbliższym czasie. Aktualnie czytam książkę 'Ukarać zbrodnię' jestem w połowie i póki co jest zadowolona. Myślę że dokończę książki, wydawane w częściach, nie wiem dokładnie jak to się nazywa, ale pierwsza część nosi tytuł 'Ever'. Przeczytałam dwie części i jest nawet okej, da się przeczytać zobaczymy co będzie po kolejnych dwóch książkach. Napiszę o książce 'Przerwane milczenie' , 'Ja i mój brat' , 'Śmierć ma 143 cm wzrostu' , 'Kolekcjoner oczu' i 'Osobliwy dom panie Peregrine'. Myślę że filmy też będą się pojawiały, ale to jak trafie na coś ciekawego, bądź śmiesznego. Mam sporo książek do przeczytania bo chyba z 9 i w tym kilka zaczętych. Postaram się wyrobić do końca wakacji. Jeśli chcecie, podawajcie tytuły filmów jeśli sami nie chcecie tracić czasu bo nie wiecie czy warto. Opis filmu nie zawsze odzwierciedla jego treść.  Ale ja zadam pytanie. Czy ktoś kojarzy film ? Jest sobie p...

Książka pt. 'PS. Kocham cię' Cecelia Ahern

Obraz
Jedna z lepszych książek romantycznych, którą czytałam. Książka została kupiona razem z gazetą 'Zwierciadło' czy inny shit - totalnie przypadkowo na lotnisku. Przez pierwsze dwa dni wakacji nie byłam przekonana co do niej. Ale potem zaczęła doskwierać nuda i tak się skończyły wakacje z tą książką przy sercu. Co mnie urzekło ? Miłość i troska o ukochaną osobę. Kurczę, dzięki tej książce powstał mój ideał mężczyzny. Uśmiech na ustach miałam za każdym razem gdy bohaterka wymawiała 'Cholera, Sharon!' a przyjaciółka się o to złościła :) Jest film, na podstawie książki o tym samym tytule. Boję się go jednak oglądać, czy nie zepsuje mi wizji pięknej treści pisanej. Już raz się przybierałam ale zrezygnowałam ostatecznie. Obiecuję że obejrzę i porównam edytując ten post :) Polecam zakochanym, szukającym miłości i chyba singlom też, fajna książka warta uwagi. Moja ocena 9/10

Książka - Saga 'Szeptem' Becca Fitzpatrick

Obraz
Myślę że każdy ma kogoś w znajomych, kto czytał ten zbiór czterech książek. Ja osobiście trafiłam na 'Szeptem' przypadkiem, przyjaciółka miała kupon w Empiku, to kupiłyśmy po dwie książki. Cóż, wracając z wyjazdu dopiero zobaczyłam co kupiłam, myślałam że to coś w stylu 'Zmierzchu', nie mogłam się bardziej mylić. Niby są zjawiska 'paranormalne' czyli występowanie nieludzkich istot, jest wątek miłości, osamotnienia głównej bohaterki i jak zwykle motyw walki ze złem. Na ogół nie czytam bajek o aniołach, to do mnie nie przemawia nawet jako luźna lektura na wieczór. Ale gdy skończyłam pierwszą część, płakałam i błagam siostrę żeby wracając do domu na weekend kupiła mi kolejną. Mam wszystkie cztery części i kurcze nie żałuje ! Zakochałam się w postaciach, płakałam podczas czytania, śmiałam się i główkowałam. Niesamowite zwroty akcji to coś co mi się najbardziej podoba. No i te trzymające w napięciu zakończenia. Serio, każda część kończy się w najlepszym momencie i...

Film pt. 'Chłopiec w pasiastej piżamie' !

Obraz
Najpiękniejszy film  jaki w życiu oglądałam. Nie potrafię opisać jakie emocje targały mną podczas seansu. Były chwile gdy się śmiałam, potem było mi smutno, po chwili byłam wściekła. Przyjaźń, miłość - najgłówniejsze cechy, przepełniające film. Myślę że nic nie przebije tego filmu, dla mnie. Bałam się oglądać końcówkę. A imię Bruno dźwięczało mi potem w głowie przez kilka dni, wywołując łzy. Tak, płakałam przy tym filmie. Nie na Titanicu - bo nie był wart moich łez. Wiele razy zatrzymywałam i odpoczywałam bo nie dawałam rady oglądać go jednym tchem. Wracałam do niego kilka razy i też płakałam, raz po raz łzy spływały mi strumieniami. Trudno mi go ocenić, bo nie mieści się w mojej skali do 10. Takie produkcje powinni puszczać w TV by młodzież zamiast pić i palić, uprawiać seks po kątach wiedziała co to jest prawdziwa przyjaźń, młodych ludzi. I do czego prowadzi ślepe oddanie czemuś bezsensownemu - tu mam na myśli ojca Bruna. Internauto, jeśli będziesz miał okazję obejrzeć, rób to...

Film pt. 'Kula w łeb'

Obraz
Obejrzałam go tylko ze względu na Jasona Mamo'ę. Jakoś zawsze mi się wydawało że produkcje ze Stallone'm to kicz. Nie przepadam za gościem i tyle. To jest chyba jedyny film z tym aktorem, który przypadł mi do gustu. Podoba mi się w nim zwrot akcji. No i oczywiście Jason. Nie ocenię go wysoko, bo zachwycona nie byłam. Przykro mi. Oczywiście nie mówię że nie da się go oglądać, bo ogląda się nawet miło. Lubię jak jest rozwałka, krew, broń, bójki i groźni przystojniacy - za to ten film ma u mnie plusa. Myślę że fanom Stallone'a film się bardzo spodoba, bo facet pokazuje klasę w każdej produkcji, w którą jest zaangażowany i tyle. Najbardziej podobała mi się więź między policjantem a bandytą. Gdzie można spotkać coś takiego ? Oczywiście w 'Kula w łeb' ! Film nie ma jakiegoś specjalnego przesłania, więc na luźną chwilę się nadaje. Mogę polecić fanom kina akcji, jak najbardziej. Moja ocena 6/10 

Film pt. 'Avengers'

Obraz
Ze wstydem przyznam że byłam sceptycznie nastawiona co do tego filmu. Myślałam że to kolejna bzdurna część mervelowskich wytworów. Cóż, muszę przeprosić się z Marvelem :) Byłam mile zaskoczona tym co zobaczyłam. Fabuła taka jak inne, dobrzy bohaterzy walczą ze złem, są na przegranej pozycji ale jakimś cudem pokonują zło. Tak, to mi się przejadło. Ale w tym, było coś z pazurem. Takie mam odczucie. Podobało mi się, chociaż nie przepadam za kinem akcji a SF to już w ogóle skreśla u mnie film. Wszyscy sobie zachwalali, to się przemogłam. Nie żałuje ! Zakochałam się w Thorze ! A kapitan America ? Boski ! Fajny był też ten łucznik, ale dość o postaciach. Co mi się podobało ? Totalna demolka, kłótnie a potem pogodzenie się w wielkim stylu no i oczywiście humor człowieka w stali. Film jak najbardziej na + i to ogromny. Nie szkoda mi ani jednej minuty ze wszystkich 144 :) Polecam jak najbardziej. Moja ocena 9/10

Książka pt. 'Gabinet osobliwości' D. Preston i L. Child

Obraz
Twórczość literacka pociąga mnie bardziej niż kino ! Zostałam zapytana kiedyś 'Dlaczego wolę książki od filmów?', przecież to proste ! W filmie, reżyser narzuca nam od razu wygląd postaci, budynków, stroju i wydarzeń. Natomiast autor książek pozwala nam myśleć jak główny bohater, wcielić się w jego rolę, puścić wodzę fantazji i wyobrażać sobie co nam się podoba. Książki są o tyle lepsze że wzbogacają dodatkowo słownictwo i poprawiają umiejętność czytania, dlatego ja je pochłaniam ! Mam wiele swoich ulubionych dzieł, o których obiecuję napisać. Jednym z nich jest wspomniana książka. Dostałam ją na urodziny, bodajże 15 i pierwsza myśl gdy ją zobaczyłam 'O matko jaka gruba! Nie przeczytam jej i już.' Gdybym jej nie przeczytała popełniłabym największy błąd w życiu ! Wydaje mi się że długo nic nie przebije tej książki, bo ona zajmuje nr 1 na mojej liście. Gdy lektury szkolne czytałam przez miesiąc, może dłużej tą ogarnęłam w dwa tygodnie. Po pierwszych stronach nie mogła...

Film pt. 'Dom w głębi lasu'

Obraz
Kurcze, spodziewałam się po tym filmie dużo więcej ! Zwiastuny i cała nagonka w internecie powodowały u mnie gęsią skórkę i dopiero niedawno zdecydowałam się go obejrzeć, pomyślałam 'Nie bądź mięczak, dasz radę'. Ogólnie lubię horrory ale się ich boję, natomiast ten film, czytając napis na plakacie ''Piła' była jedynie niewinną zabawką' powinien doprowadzić mnie do omdlenia. A co się ze mną działo ? Zupełnie nic. Oglądałam go jak gdyby nigdy nic. Nie zaskakiwał mnie ani przez moment. Natomiast końcówka to totalna klapa ! Fabuła schematyczna, grupa studentów wyjeżdża na weekend do domku letniskowego i nigdy nie wraca. Nuda. Zaskoczeniem by było gdyby chociaż jedno a nawet dwoje z bohaterów się uratowało, ale po co ? Dzisiejsze horrory lecą na ilość a nie na jakość. Nie wrócę do tego filmu, możecie się ze mną nie zgadzać ale dla mnie kicha i tyle. No chyba że kogoś pociąga ciągle powtarzająca się fabuła, to przepraszam. Jak dla mnie to strata czasu, lepiej możn...

Film pt. 'Gangster'

Obraz
Film oczarował mnie od samego początku, myślałam że takie klimaty mnie nie pociągają, do czasu aż obejrzała 'Gangstera'. Dobra obsada, szczególnie zainteresował mnie aktor wcielający się w rolę jednego z braci Bondurant, a mówię o Tomie Hardym. Oczywiście reszta aktorów jest w mniejszym czy większym stopniu interesująca. Wracając do filmu, jest w nim coś takiego co potrafi przyciągnąć widza. Przemoc, krew, nielegalne interesy, broń, kobiety, odwaga, braterska miłość, przyjaźń i zemsta. Wszystko pokazane i połączone w jedno. Film  trwa niestety godzinę i 54 minuty, niestety ponieważ można by oglądać go w nieskończoność. Przynajmniej ja mam takie odczucie, wydaje mi się że osoby o podobnym guście mogą powiedzieć to samo. Obejrzałam go 4 razy i za każdym razem byłam tak samo zadowolona. Film godny uwagi i miejsca na półce w domowej wypożyczalni filmowej. Ja wrócę do niego jeszcze nie raz ze względu na klimat, przebieg wydarzeń i przede wszystkim ze względu na Toma. Film nadaj...

Zacznijmy od początku.

Mam na imię Sabina, liczę sobie 16 lat. Na tym blogu będę umieszczała moje opinie na temat filmów i książek. Uwielbiam dobre kino, które trzyma w napięciu do ostatniej minuty i książki, które porywają czytelnika pozwalając mu puścić wodze fantazji. Postaram się aby moje opinie nie były jednostronne, ale nie zamierzam także pozytywnie oceniać czegoś co dziełem można nie nazwać. W moim blogu będę pisała swoje własne doznania po przeczytaniu książki lub obejrzeniu filmu, ale także myślę że uda mi się określić co spodoba się innemu widzowi/czytelnikowi. Dziękuje :) Zapraszam do mojego drugiego bloga.