Posty

Wyświetlanie postów z sierpień, 2013

Film pt. 'Święci z Bostonu' i 'Święci z Bostonu 2'

Obraz
Hmmm... Jestem zakochana w tym filmie, w obu częściach ! Powalił mnie na kolana i tyle. Oglądany na yt więc bez rewelacji, ale po 20 minutach znalazłam na kinomaniaku i zaczęłam się jarać. Oglądałam obie części tysiące razy ( no może przesadzam ) i ciągle jest to samo ŁAŁ ! Jest zachwycający, powalający, zaskakujący i wiele innych ących ! ;) Nie mogę się doczekać 3 części i mam nadzieję że powstanie bo seria jest niesamowita. Postacie, zasady, sposób działania, tatuaże. O zawrót głowy przyprawia mnie pan z ciemnymi włosami ;3 Polecam gorąco !!! Moja ocena 10/10

Film pt. 'Hooligans' i 'Hooligans 2'

Obraz
  Nie byłam do tego przekonana, ale lubię piłkę nożną i pomyślałam że może być okej. Ale w tym filmie chodzi o zasady. Nie tylko o obicie mordy kibicowi innej drużyny. W sumie, rzadko kiedy ktokolwiek się zastanawia czym kieruje się taki kibol. A film pozwala się tak jakby na chwilę zapoznać z tym światem. Tematyka okej, lokalizacja ok, obsada ok, nic nie mam do zarzucenia ;) Bardzo mi się podobał, ale to nie znaczy że popieram owe zachowanie, bo nie ! Ale można obejrzeć ;) Polecam. Moja ocena 8/10

Film pt. ' Przepowiednia'

Obraz
Nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam ten filmy i czy jakkolwiek go zrozumiałam. Czuję totalną pustkę, nawet rozczarowanie nie dało rady, a co dopiero zaskoczenie. Bo zaskoczenia nie było. Nie będę się rozpisywała, bo dla m nie to szkoda czasu i tyle. Nie mogę go ocenić, bo niestety nie wiem jak. Jest to chyba jedyny film, o którym nie wiem co powiedzieć, oprócz 'Aha'. Moja ocena --/10

Film pt. 'Bękarty wojny'

Obraz
Och, jestem nim totalnie zauroczona. Lubię filmy tego klimatu, albo podobne. Z prostej przyczyny nie wstawiłam na bloga ani Pianisty ani Listy Schindlera, no bo kto nie oglądał takiej klasyki? A jeśli jest osobni, który nie widział jednego z wymienionych, to niech po prostu wyjdzie i nie wraca. A co do tematu, oszałamiający, poruszający, zaskakujący i niezwykle zrobiony. Jestem w 100% zachwycona obsadą, co si,ę nie zdarza często. Fabuła, akcja i 'powroty' do przeszłości poruszają nie tylko z miejsca. Ogląda się dobrze, film niby nie łatwy a jednak ma prosty przekaz. Wrócę do niego i będę go polecała cały czas. Moja ocena 10/10

Film pt. ''Inni'

Obraz
Co do tego filmu, trochę wieje grozą. No i trzeba uważnie oglądać, chociaż i tak wszystko się wyjaśnia prędzej czy później. Nie mniej zostałam zaskoczona końcówką. Mi się osobiście podobał, gdybym jednak oglądała sama bez podpowiedzi to byłabym bardziej nim zafascynowana. A tak znającą jakiekolwiek szczegóły nie jest ciekawie. A jeżeli już w towarzystwie to z osobami, które oglądają po raz pierwszy. Polecam ;) Moja ocena 8/10

Film pt. 'Bronson'

Obraz
'Teatr jednego aktora o dwóch twarzach' - to była moja pierwsza myśl po obejrzeniu tego dosyć zakręconego filmu. Historia trochę poplątana, szalona z dozą psychozy. Coś odmiennego, od żmudnego kina akcji i tego typu produkcji. Wydaje mi się że opinii o tym filmie będzie tyle ile ludzi na świecie. Komuś się spodoba, kogoś obrzydzi a innego zauroczy. Do tego filmu trzeba podejść z lekkim dystansem, chociaż trudno się z nim utożsamić. Do tego filmu wrócę, pewnie nie raz :) Moja ocena 9/10 PS. Tom Hardy sypiał z facetami ;c

Ogłoszenia parafialne.

Słuchajcie, czytajcie czy co tam chcecie. Mam aska -  http://ask.fm/Eleniore  - chceta to piszta, nie chceta to pimińta. Eeee.. Jejku, nie wiem serio co mogę oglądać czy czytać. Z czytaniem jest oczywiście wolniej, bo mylą mi się wątki jak czytam parę książek naraz i muszę zaczynać od początku. Od września będę kupowała książki regularnie, więc jak macie jakieś zachcianki to piszcie śmiało czy warto zainwestować daną kwotę. Nie wiem czy wspominałam ale zastanawiam się nad kupnem czytnika e-book'ów i czy ktoś ma i czy warto czy się w ogóle opłaca ? A jeśli tak to gdzie można kupić coś wartego swojej ceny i w miarę dobrej jakości. Sugestie mile widziane :) Co jeszcze ... Ach, wymienie w punktach jakie książki mam zamiar umieścić w najbliższym czasie. To znaczy do przeczytania. Odłamek - Sebastian Fitzek Taka piękna śmierć - Peter James Dziewczynki ze świata maskotek - Anja Snellman Maska - Dean Koontz Hołd - Nora Roberts  Na kogo wypadnie ?  -Kevin Wignall Mis...

Książka pt. 'Jedenaście minut' Paulo Coelho

Obraz
Nie bardzo wiem co miałam wynieść z tej książki, jak miałam się czuć. Czy współczuć czy jednak 'wspierać' - bo na pewno nie zazdrościć. Historia nie jak każda inna. O marzeniach 'ucieczki', które nie zostały poprawnie zinterpretowane przez los. W pewnych momentach było mi strasznie żal głównej bohaterki, ale w sumie dostała to czego chciała. Warto wspomnieć że jest motyw miłości, która nie do końca pamiętam czy wygrywa. Czytałam ją rok temu w ferie, czytało się ją płynnie i dosyć łatwo. Polecam na wieczór, klimat erotyczny. Moja ocena 8/10

Książka pt. 'Pasjonat oczu' Sebastian Fitzek

Obraz
Sebastian Fitzek - MÓJ MISTRZ!  Jest to trzecia książka tego autora, którą przeczytałam. I chcę więcej. Na jej przeczytanie potrzebowałam 3 dni, jak dla mnie to facet pisze rewelacyjnie. Czyta się łatwo i szybko, a zawsze słychać jak pracuje mózg nad rozwikłaniem zagadki. Cóż, jestem wstrząśnięta końcówką tej książki i strasznie zaskoczona. Ponieważ dzieje się dużo rzeczy, które wydają się na pozór już rozwiązane a jednak to nie do końca prawda. Pasjonat oczu jest kontynuacją Kolekcjonera oczu, ale jak czytamy w 'Ostrzeżeniu' nie trzeba czytać Kolekcjonera żeby było wiadomo o co chodzi w Kolekcjonerze, więc się nie martwcie. Jeśli skusicie się na tą książkę bez pierwszej części to luz, jest wyjaśniane co i jak się dzieje - to co było w poprzedniej części. Gorąco polecam, pobudza szare komórki ! Moja ocena 10/10

Film pt. 'Koszmar z ulicy wiązów'

Obraz
Strasznie fajny ! Wzdrygało mnie nawet w ciągu dnia, więc pozytywnie. Krwawe akcje, determinacja młodych i błędy starych. Nie rozumiem jedynie co ma wiatrak do piernika w tym wypadku , tytuł do fabuły. Przyjemnie czas leci podczas oglądania, nie wiem czemu ale tak kolesia poparzyło że twarz mu się stopiła ale sweterek nietknięty. Gdyby dodać trochę realizmu sytuacji to może wyszedłby z tego hit! A jak na rok 2010 bez ogromnej rewelki. Będę oglądała starsze wersje - więc wam potem opisze. Nowa czy stara wersja lepsza. Chociaż też nie oczekuje cudu po roku 1984 :) Polecam. Moja ocena 8/10

Film pt. 'A więc wojna'

Obraz
Typ : Akcja/Komedia Możecie się już zacząć przyzwyczajać że jestem zafascynowana Tomem, śledzę jego Tumblr i na facebook'u! Miłość że tak powiem :) Co do samego filmu, nie mam zastrzeżeń. Jest do śmiechu i jest wiele zapierających dech scen. Np. jedna z ostatnich w której dochodzi do wyboru :) Jak obejrzycie to zobaczycie sami. Jest też kilka tekstów, z których sama pewnie kiedyś skorzystam. To o małych rączkach jest fajne! Przystojni aktorzy a co do tej kobiety to się nie wypowiem. Polecam, polecam, polecam! Do obejrzenia w samotności lub w gronie znajomych :) Moja ocena 8/10

Film pt. 'Lemoniada gada'

Obraz
Film disnejowski, więc nie ma się czego spodziewać. Da się znieść, jadłam sobie śniadanko i jakoś leciało to sobie siadłam. Fajne piosenki, wpadające w ucho - fabuła jak zwykle ta sama. Grupa ludzi zakłada swoją kapelę, raz im się układa raz nie - ale na koniec wszystko jest super. Do oglądania z małymi dziećmi czemu nie. Moja mama tylko dziwnie na mnie patrzyła, ale oj tam :D Polecam w sumie, bo jest fajny. Moja ocena 5/10

Film pt. 'Lustra' i 'Lustra 2'

Obraz
Po takim seansie nie mogłam spojrzeć w lustro bez obaw przez jakieś pół roku. Niesamowicie realistyczne sceny, do tego nietuzinkowa fabuła. Nie kojarzę innego filmu o podobnej tematyce, mogę się mylić i jeżeli znacie podobne to piszcie w komentarzach :) Pierwsza część została mi polecona przez koleżanką,z którą mieszkam ściana w ścianę - wiem że nie czyta ale ją pozdrawiam :D Warty obejrzenia, co do zapamiętania to raczej nie - sam się wryje w pamięć. Po obejrzeniu tych dwóch filmów możecie zapomnieć o nocnych kursach do kibelka i zerkania w lustro po drodze :) Gorąco polecam ! Ciekawie by sie oglądało w pokoju pełnym luster .. Moja ocena 8/10 - obie części !

Film pt. 'Nienarodzony'

Obraz
Do obejrzenia tego filmu zabierałam się 3 razy, za każdym razem kończąc gdzieś po 30 minutach bo byłam przerażona. Dzisiaj mama mi powiedziała że płaczę przez sen :x I przestaję dopiero jak wypowie moje imię albo jak mnie pogłaszcze po głowie - to znaczy że coś jest nie halo, bo ja mam już 16 lat :D Wracając do tematu Nienarodzonego - jest cholernie przerażający, ale da się obejrzeć. Przez palce co prawda ale da. Pojawiają się momenty paraliżującego strachu ale są chwile niesamowitego luzu. Niesamowita historia, to nic że zmyślona, daje do myślenia i przypomina o sobie gdy spogląda się w lustro. Polecam na samotne wieczory, najlepszy efekt jest go ogląda się późno w nocy na słuchawkach. Moja ocena 7/10

Film pt. 'Bandyta'

Obraz
Film  tak samo stary jak i ja ! Jak na ten rocznik film rewelka, mi podobał się bardzo. W sumie od dawna mam bardzo wyszukany gust, jeśli coś mi się podoba to znaczy że jest dobre, jak nie to kicha. Ten film po raz pierwszy obejrzałam jako 13-latka. I odniosłam trochę mieszane uczucia, bo takie ten film budzi. Nie bardzo wiem jak ubrać w słowa moje myśli na temat tej produkcji. Na ekranie przedstawione realia życia w sierocińcach w tamtych czasach na Ukrainie czy gdzieś. Bardzo polecam, film wzruszający ale bez przesady. Moja ocena 7/10

Film pt. 'Wolverine'

Obraz
Logan to .. Nie powiem że mój ideał mężczyzny, bo nie, ale jest bliski do ideału. W nowym filmie kolejne losy tego bohatera. Lubię Jackman'a nie będę ukrywać - w każdej roli. Nie rozumiem czemu tyle negatywnych komentarzy pod tym filmem pojawiło się w internecie. Co prawda nie dostałam orgazmu przed monitorem. Do samego filmu nie mam nic, dynamiczny i fajny. No cóż, mi się wszystkie podobają z takimi aktorami. Jedyne co mnie irytowało podczas oglądania to błędy ortograficzne w napisach. No błagam .. Jak można napisać 'duży' prze 'rz' ?! Albo bólu przez dwa 'u' ?! Szlag mnie trafiał. Więc apeluję, jak nie potraficie pisać poprawnie po polsku to wyp*******ć z tworzeniem napisów do filmów !~ Ogólnie polecam, miły, ale poczekajcie na lepsze wersje. Na kinomaniaku jest nagrywane w kinie. Moja ocena 8/10

Film pt. 'Księga cieni : Blair Witch project 2'

Obraz
Nie bardzo wiem o co chodziło w tej części. Śmiechu warte i totalna porażka. Wydaje mi się że już pierwsza część nie była taka zła. Nic zaskakującego, nic strasznego. Nie będę się rozpisywała bo szkoda czasu na oglądanie. Zmarnowałam półtorej godziny życia. Jedyne co mi się podobało to muzyka podczas napisów końcowych, nic więcej. Nie polecam. Moja ocena 2/10

Książka pt. 'Zabójcze marzenia' Sophie Hannah

Obraz
Nie do końca wiem co ma tytuł do treści - chyba nic. Zabójcze, owszem ale fakty jeśli już, a nie marzenia. No ale cóż ... Ogólnie dobra fabuła i zbieg wydarzeń. Do kilku ostatnich rozdziałów ciężko jest cokolwiek skojarzyć. Czy trzyma w napięciu ? Nie. Bardzo mnie denerwowała główna bohaterka, egoistyczna postać. Książka sama w sobie jest dobra, wciąga ale i męczy. Pewne jest to że nie przeczytam jej przez kolejne 10 lat, ponieważ to książka na jedną 'przygodę'. Polecam, bo dobry thriller. Moja ocena 5/10

Film pt. 'Maria Antonina'

Obraz
Uwielbiam filmy kostiumowe ! Te suknie, pałace i bogato urządzane bale, przyjęcia i kolacje ! Och, chciałabym żyć w tamtych czasach, ale mam filmy. Cóż, Darek za takimi filmami nie przepada więc rzadko oglądam. Do rzeczy, Pani Dunst w tej roli jest zajebista ! Wolę ją w tym filmie niż w supermanie. Film rewelacja. I nie ma sę tu co rozdrabniać. Polecam, wszystkim i znajomym wszystkich ! Moja ocena 10/10

Fil pt. 'Blair Witch Project'

Obraz
Cóż, fabuła nawet ok, nie mogę się przyczepić. Nie wiem czemu ale kojarzy mi się z REC. Czy straszny ? Zależy jak się nastawimy do oglądania. Brałam pod lupę każdy szczegół, więc masakrycznie mnie nie zaskoczył. Natomiast oglądając to późną nocą, w pojedynkę, bez lampki i rodziców w kuchni ( czyli obok ) można się wystraszyć. Jak na '99 to jest dobrze zrobiony. Jest jeszcze druga część 'Księga cieni' już z 2000 roku, więc zobaczymy. Można by stwierdzić że film dosyć realistyczny :) PS. Końcowej sceny można nie zrozumieć, więc podpowiadam aby odwołać się do wypowiedzi pana, który opowiadał o mężczyźnie z gór :) Polecam. Moja ocena 7/10

Film pt. 'Obecność'

Obraz
Jeden z najlepszych filmów tego typu. Świetny horror i dokument. Film na faktach więc wzmaga emocje świadomość że ludzie doświadczyli czegoś takiego. Jest się czego bać, dreszcz bardzo często odwiedza ciało oglądającego. Przynajmniej tak było w moim przypadku. Wielokrotnie zmniejszałam bo bałam się tego co mogłam zobaczyć. Rzeczywiście się bałam. Dobrze nagrane, obsada do zniesienia i 'efekty' też bardzo realistyczne. Polecam na wieczór, największe emocje są podczas oglądania w nocy. Ja pisałam tam z Darkiem, to tak jakbyśmy byli w tym samym pokoju, wspierał mnie i też to oglądał. On ma nerwy ze stali, w końcu to facet :D Obejrzyjcie, ja się napaliłam na ten film jak tylko usłyszałam o premierze :) A wy, wierzycie w duchy, demony i opętania  ? ;> Moja ocena 10/10

Film pt. 'Adrenalina' i 'Adrenalina 2'

Obraz
Znowu w role główną wciela się Statham, nie zaprzeczę że lubię tego pana, bo go uwielbiam. Naszego bohatera spotykają niecodzienne i dla zwykłych ludzi, niemożliwe wypadki. W obu częściach jest moc energii, cała masa rozróby i trochę seksu - także nietypowego. Kino akcji pełną gębą, a Jason jak zawsze w swoich rolach pokazuje klasę. Można się świetnie bawić ale można też mieć mieszane uczucia co do tej serii. Nie mam pojęcia czy będę kolejne przygody Cheva czy nie .. Liczę na to że pojawi się 'Adrenalina 3' :) Jak najbardziej polecam, ponieważ do filmów akcji można przywyknąć a nawet je polubić. Jednak na seans rodzinny się to nie nadaje ! Broń Boże oglądać to z rodzicami ... :/ Moja ocena 8/10