Książka - Saga 'Szeptem' Becca Fitzpatrick
Myślę że każdy ma kogoś w znajomych, kto czytał ten zbiór czterech książek. Ja osobiście trafiłam na 'Szeptem' przypadkiem, przyjaciółka miała kupon w Empiku, to kupiłyśmy po dwie książki. Cóż, wracając z wyjazdu dopiero zobaczyłam co kupiłam, myślałam że to coś w stylu 'Zmierzchu', nie mogłam się bardziej mylić. Niby są zjawiska 'paranormalne' czyli występowanie nieludzkich istot, jest wątek miłości, osamotnienia głównej bohaterki i jak zwykle motyw walki ze złem. Na ogół nie czytam bajek o aniołach, to do mnie nie przemawia nawet jako luźna lektura na wieczór. Ale gdy skończyłam pierwszą część, płakałam i błagam siostrę żeby wracając do domu na weekend kupiła mi kolejną. Mam wszystkie cztery części i kurcze nie żałuje ! Zakochałam się w postaciach, płakałam podczas czytania, śmiałam się i główkowałam. Niesamowite zwroty akcji to coś co mi się najbardziej podoba. No i te trzymające w napięciu zakończenia. Serio, każda część kończy się w najlepszym momencie i już po prostu z czystej ciekawości sięgamy po następną. Hmm... Pierwszą część czytałam szybko, 'gładko' i miło. Z drugą było już tak trochę mozolnie, ale jakoś poszło. Trzecia, myślałam że umrę, ale czytałam bo byłam ciekawa co będzie dalej. A czwarta i ostatnia część przeleciała jakby kilka kartek. Jestem bardzo zadowolona. Wrócę do tej lektury za kilka lat - z przyjemnością. Polecam !
Moja ocena 8/10
PS. Nie mogę doczekać się ekranizacji !

Komentarze
Prześlij komentarz