Książka pt. 'Gabinet osobliwości' D. Preston i L. Child
Twórczość literacka pociąga mnie bardziej niż kino ! Zostałam zapytana kiedyś 'Dlaczego wolę książki od filmów?', przecież to proste ! W filmie, reżyser narzuca nam od razu wygląd postaci, budynków, stroju i wydarzeń. Natomiast autor książek pozwala nam myśleć jak główny bohater, wcielić się w jego rolę, puścić wodzę fantazji i wyobrażać sobie co nam się podoba. Książki są o tyle lepsze że wzbogacają dodatkowo słownictwo i poprawiają umiejętność czytania, dlatego ja je pochłaniam !
Mam wiele swoich ulubionych dzieł, o których obiecuję napisać. Jednym z nich jest wspomniana książka. Dostałam ją na urodziny, bodajże 15 i pierwsza myśl gdy ją zobaczyłam 'O matko jaka gruba! Nie przeczytam jej i już.' Gdybym jej nie przeczytała popełniłabym największy błąd w życiu ! Wydaje mi się że długo nic nie przebije tej książki, bo ona zajmuje nr 1 na mojej liście. Gdy lektury szkolne czytałam przez miesiąc, może dłużej tą ogarnęłam w dwa tygodnie. Po pierwszych stronach nie mogłam myśleć o niczym innym. Zastanawiałam się jakie będą kolejne przygody bohaterów książki i jak się skończy. Ciągła zmiana wydarzeń, napięcie i sposób w jaki jest napisana przyciąga do siebie czytelnika, nie pozwala się oderwać do ostatniej strony. Zapewniam że po skończeniu książki, będziecie zawiedzeni że to już koniec. Ale na pocieszenie napiszę że są inne książki tych dwóch autorów, gdzie głównym bohaterem jest ten sam agent Pendagrast - nie jestem pewna czy dobrze napisałam nazwisko , tak mi się wydaje.
Polecam, polecam, polecam ! Warto :)
Moja ocena 10/10
Mam wiele swoich ulubionych dzieł, o których obiecuję napisać. Jednym z nich jest wspomniana książka. Dostałam ją na urodziny, bodajże 15 i pierwsza myśl gdy ją zobaczyłam 'O matko jaka gruba! Nie przeczytam jej i już.' Gdybym jej nie przeczytała popełniłabym największy błąd w życiu ! Wydaje mi się że długo nic nie przebije tej książki, bo ona zajmuje nr 1 na mojej liście. Gdy lektury szkolne czytałam przez miesiąc, może dłużej tą ogarnęłam w dwa tygodnie. Po pierwszych stronach nie mogłam myśleć o niczym innym. Zastanawiałam się jakie będą kolejne przygody bohaterów książki i jak się skończy. Ciągła zmiana wydarzeń, napięcie i sposób w jaki jest napisana przyciąga do siebie czytelnika, nie pozwala się oderwać do ostatniej strony. Zapewniam że po skończeniu książki, będziecie zawiedzeni że to już koniec. Ale na pocieszenie napiszę że są inne książki tych dwóch autorów, gdzie głównym bohaterem jest ten sam agent Pendagrast - nie jestem pewna czy dobrze napisałam nazwisko , tak mi się wydaje.
Polecam, polecam, polecam ! Warto :)
Moja ocena 10/10

Komentarze
Prześlij komentarz